Yükleniyor..
Menü

E-sigara Hakkında Merak Ettikeriniz

* E-sigara nedir? 
E-sigara sağlığa zararsız, %100 gerçekçi bir sigara simülatörüdür. Şu anda kullandığınız sigaranın her şeyini taklit eder. Elektronik sigara kullanıcı ve çevre dostu bir cihaz olup çok gerçekçi simulasyonu sayesinde sigarayı bırakma sürecinin sıkıntısız geçmesini sağlar.

* E-sigara, e-puro veya e-pipo arasındaki fark nedir? 
E-sigara ve e-pipo arasında görüntü olarak fark vardır. Tadı ve nikotin seviyeleri aynıdır. E-sigara daha küçük ve kibar olduğundan fiyatı daha pahalıdır. E-pipo ise daha şık ve gösterişlidir. Ayrıca nikotin seviyeleri daha üst seviyeden başlamaktadır.


* E-sigara neden bu kadar pahalı?
E-sigara elektronik bir üründür. Mikro elektronik devre içerisinde bulunan yüksek frekanslı pompa ultrasonik bir titreşim oluşturarak partikülleri 1 mikron boyutunda olan bir tür soğuk duman benzeri buhar yaratır. Bu duman kartuş kapsülündeki sıvıyı kendi molekülleri üzerine hapsederek dışarıya çıkarır. Tüm bu işlemleri yapabilmesi uzun süren çalışmalar ve deneyler sonucunda olmuştur. Kullanılan nikotin kartuşları tütünden elde edilmiştir. Sigaraya verdiğiniz aylık parayı düşündüğünüzde ve bu parayı yıla oranladığınızda e-sigara normal sigaradan daha ucuza gelmektedir. Sağlığınız için tüm bu masrafa değer, göreceksiniz. Ayrıca sitemizde 12 taksit imkanı sayesinde size olan maliyetini sigaraya benzer hala getirdik. Hiç zorlanmadan kredi kartınızla taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

* E-sigara ile sigarayı nasıl bırakabilirim? 
e-sigara da farklı seviyelerde 4 çeşit nikotin kartuşu vardır. Sigarayı bırakmak isteyenler e-sigara’ya yüksek seviyeli nikotin kartuşuyla başlayıp 6 hafta bu şekilde içtikten sonra, 4 hafta orta seviyeli, 4 hafta da düşük seviyeli kartuşla devam etmeliler. En son basamakta ise sıfır nikotin kartuşunu da 3 hafta kullanarak, sigara ile ilgili diğer alışkanlıklardan kurtulmak lazım. Sigarayı bırakma süresi kişinin sigara içme alışkanlığına göre değişmektedir.


* E-sigara ile sigarayı bırakmam şart mı? 
Sigarayı bırakmak şart değil. e-sigara, sigaraya muadil ürün olarakta kullanılabilir. Sigara yerine elektornik sigara kullananlar sigaranın zararlı unsurlarından kurtulurlar. Çevrelerinde yaşayan insanlarında pasif içici olmasını önlemiş olurlar.

*Ürünü nasıl denerim?
Ürünümüzü İstanbul Anadolu yakasındaki ofisimize gelerek yada internet üzerinden sipariş vererek deneyebilirsiniz.

Bu konuda gerekli tüm tüketici haklarını uyguluyoruz. Ürün kutusu ve üründe herhangi bir eksik ve hasar olmazsa hiç soru sormadan iade kabul ediyoruz.İnternet üzerinden kredi kartı veya taksitle alışveriş yapan müşteriler için kredi kartı hesap kesim tarihi geçmediyse iptal ediliyor veya hesap kesim tarihi geçti ise sadece kredi kartı komisyon ve kargo masrafları düşülüyor paranızdan ve paranız iade ediliyor.Bu komisyon ve kargo masrafları da çok fazla birşey tutmuyor. Banka komisyonu %4 , kargo bedeli ise 7 TL.

İçinde deneme amaçlı bir kartuş çıktığından , yanında kartuş alsanız bile iade edecekseniz kartuş kutusunu açmamaya çalışın. Deneme amaçlı kartuş ile denedikten sonra kararınızı verebilirsiniz. Kartuş kutusunu açmanız durumunda kartuş fiyatı düşülerek size kalan paranız iade edilir. Kartuş kutu ile satıldığından bir kutu kartuşu açmanızın 36 YTL lik bir maliyeti olacaktır.

*E-sigara kartuşları ne kadar süreyle kullanılabilir? 
Bir nikotin kartuşu yaklaşık 2 paket sigara ömründedir. 

*Tavsiye edilen başlangıç sipariş nasıldır?
Günde 1 paket veya fazla sigara içen için  1 esigara + 3 yüksek doz kartuş(16mg) 

Günde 1 paket ve az içenler için 1esigara + 3 orta doz kartuş(11mg)
Günde 10 sigara ve az içenler için 1esigara + 3 düşük doz kartuş(6mg)

*E-sigara pil şarjı ne kadar süre dayanıyor?
Pil şarjının süresi içiminize bağlı olarak değişiyor. Ancak günde 1 paket içen bir kişi için yaklaşık 2-3 gün dayanıyor. Pil şarjınız bittiğinde ve yeni pili takdığınızda ilk fırsatta biten pilinizi şarj edip tekrar yanınıza almanızı tavsiye ediyoruz.


*E-sigara nasıl çalışıyor ve nasıl içiliyor?
Esigarayı aynı sigara içer gibi içiyorsunuz. Nefes çektiğinizde ürün çalışmaya başlıyor ve normalde bir sigaradan 15-20 nefes çektiğinizi düşünürsek e-sigarayı da aynı şekilde içmenizi tavsiye ediyoruz. Uzun süre içerseniz aynı sigarayı çok içtiğinizde yaşadığınız doygunluk ve isteksizlik oluşuyor ve içmeyi kesiyorsunuz. Yine de normal sigara içiminden fazla içmemenizi öneriyoruz. E-sigara şarjı ve kartuşu bitmediği sürece kullanıma hazır bekleyecektir.

*Beklenmedik bir yerde kartuş yada şarjı biterse ne yapacağım? 
Yanınızda mutlaka yedek kartuş ve yedek pilinizi dolu olarak bulundurmaya özen gösterin. Araç kullanıyorsanız araç şarj kiti almanızı tavsiye ederiz. Yinede yanınızda yoksa kesinlikle sigarayı düşünmeyin. İlk fırsatta e-sigaranıza kavuşacağınız ana kadar sabredin. Başarı için biraz kararlı olmak gerekiyor. Herşeyin beyninizde bittiğini unutmayın. Çok unutanlar için birkaç noktada kartuş , şarj kiti ve pil bulundurmakta fayda var. Ürün ile birlikte ekstra şarj kiti ve pil alabilirsiniz.

*E-sigara paketinde neler var?
Deneme yapabilmek için bir adet kartuş ürünün üzerinde takılı olarak geliyor. Ayrıca 2 adet pil ve şarj aleti de paket içinde bulunmaktadır.

*40 TL, 1 adet kartuş fiyatı mı? 
Hayır, 1 paket kartuşun fiyatıdır. Bir paketin içinde 5 adet kartuş vardır. Buda yaklaşık 10 paket sigaraya eşittir. Günde 1 paket sigara içen biri için yaklaşık 10 gün gider.
 
*1 Paketin içinde karışık seviyelerde kartuş mu var?
Hayır, paketin içinde ki tüm kartuşlar aynı seviyede.
 
*Esigara markası nedir? Garantisi var mı?
Sattığımız ürünler Ruyan markadır ve üretici firma tarafından 2 sene garantilidir. Ürünü satın aldığınızda faturası ile ürüne ait tüm parçaları saklamanızda fayda vardır. Üründe olabilecek üretimden kaynaklanan arızalar ürün tarafımıza yollandığında değiştirilecektir. Fatura kaybolsa dahi ürün üzerindeki seri numarası ile garanti altındadır.

*Ben daha fazla ürün ve kartuş istiyorum benim için özel fiyat verebilirmisiniz?
Evet, iletişim formunu kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.
E-Sigara kartuşları yaklaşık 2 gün yetecek şekilde ayarlanmıştır. Çok sigara içen biri iseniz 1 veya 1.5 günde de kartuşlarınız bitebilir. Kartuşların kişilerin ihtiyacına göre farklı seviyeleri vardır. Günde bir veya birden fazla paket sigara içen biri başlangıç olaran yüksek veya orta seviyede kartuş ile başlayabilir.

Elektronik Sigara Kartuş Çeşitleri

Puro ve sigara kartuşları:
Yüksek Nikotinli Kartuş 16 mg
Orta Nikotinli Kartuş 11 mg
Düsük Nikotinli Kartuş 6 mg
Sifir Nikotinli Kartuş 0 mg

Pipo Kartuşları:
Yüksek Nikotinli Kartuş 30 mg
Orta Nikotinli Kartuş 21 mg
Sifir Nikotinli Kartuş 0 mg

E-sigara maliyeti nedir?

E-Sigara almayı düşünüyorsanız ve size olan maliyetini tam hesaplayamadıysanız aşağıda verilen örneği detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

E-Sigara fiyatı her yerde sabit ve 504 TL dir. Bu siteden alışveriş yaptığınızda aşağıdaki kartlara sahipseniz taksit imkanı elde edersiniz.

Aşağıda işaretli olan alanlar her taksitte avantajlı noktaları göstermektedir. Kartınıza ait avantajlı noktadan alışveriş yapabilirsiniz. Özellikle peşin fiyatına 3 ve 6 taksit imkanı sağlayan kredi kartlarına sahipseniz daha şanslısınız. Bu taksit seçeneklerini ödeme yaparken toplam fiyat üzerinden göreceksiniz.

Şimdi diyelim ki e-sigara yı 12 taksitle satın aldınız. Her ay yaklaşık 45 TL lik bir ödemeniz olacak. 10 günde bir kutu kartuş (5 kartuş 36 TL ) bitirdiğinizi düşünelim. Bu durumda ilk 12 ay ayda 108+45 TL , yani toplam 153 TL masrafınız olacak. Eğer günde bir paket sigara içen biri iseniz ortalama günde 4 TL den hesaplarsak ayda zaten 120 TL masrafınız olduğunu göreceksiniz. Daha fazla yada daha pahalı bir sigara içiyorsanız bu maliyet ilk 12 aylık e-sigara maliyetine eşit yada fazla da çıkabilir.

Bizim hesabımıza göre ilk 12 ayda aylık 30 TL lik ekstra bir gideriniz olacak. Buda sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı için değer değil mi?

E-sigara yı sigarayı bırakmak için değilde sigara yerine kullanmaya devam ettiğinizi düşünelim. 12 aydan sonra ayda 30 TL kazancınız olmaya başlayacak.

Ek Resimler

Bu içerik 08.03.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 263 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler