Yükleniyor..
Menü

Elektronik Nargile ve Atomizer Çeşitleri

Elektronik nargile günümüzde birçok insan tarafından kullanılan bir üründür. Paket sigaranın sebep olduğu birçok problem bulunmaktadır. Bireyler bu sorunlardan uzaklaşmak için elektronik nargileye yönelmektedirler. Paket sigara kullanımı sonucunda insanlar ciddi sağlık sorunları ile karşılaşmaktadırlar. Sigara kullanan bireyler kısa süre içinde sigaraya bağımlı hale gelmektedirler. Paket sigara içinde bulunan nikotin ile bireyler kolay ve kısa süre içinde sigara bağımlı hale gelmektedirler. Uzun süre sigara kullanan insanların sigarayı kolay bir şekilde bırakamamalarına sebep olan paket sigaraya olan bağımlılıktır. Günümüzde her yaştan her kesimden insan paket sigara kullanmaktadır. Paket sigara kullanan insan sayısının artması demek günümüzde görülen sağlık sorunlarının artması demektir. Artık günümüzde her yaştan her kesimden insan kolay bir şekilde birçok sağlık problemi ile karşılaşmaktadır. Uzun süre paket sigara kullanan bireyler kısa süre içinde birçok sağlık sorunu ile karşılaşmaktadır. Paket sigaranın sebep olduğu sağlık sorunlarından uzaklaşmak isteyen bireyler birçok yöntem denemektedirler.

Piyasada paket sigaradan uzaklaştırmaya yönelik bir çok ürün bulunmaktadır. Bireyler bu ürünler sayesinde paket sigaradan daha rahat bir şekilde uzaklaşma fırsatına sahiptirler. Piyasada sigara bıraktırmaya yönelik birden fazla ürün bulunmaktadır. Bu ürünler arasındaki en etkili olanı elektronik nargile dır. E-Nargile  sayesinde bireyler kısa bir süre içinde sigara bağımlılığından kurtulacaklardır.  

Piyasada birçok elektronik nargile markası ve modeli bulunmaktadır. Bireyler bu sayede hem bütçelerine en uygun olan, hem de kullanmak istedikleri özelliklere sahip e-sigaraya kolay bir şekilde sahip olacaklardır. Piyasada birden fazla  marka ve modelinin bulunması demek bireylerin kullanma amaçlarına en uygun olan ürünü rahatlıkla seçebilecekleri anlamına gelmektedir. Dijital sigarayı uzmanlarda önermektedir. Uzun yıllar yurt dışında satılan elektronik sigara belirli bir zaman sonra ülkemizde de satılmaya başlamıştır.

Elektronik nargile yurt dışında satılırken maddi açıdan bazı yükümlülükleri bulunmaktaydı. Zamanla ülkemizdeki insanlar tarafından kullanılmaya başlanan elektronik sigara belirli kitlelere hitap etmeye başlamıştır. Belirli bir zaman sonra ülkemizdeki birçok insan rahatlıkla elektronik sigara kullanmaya başlamış ve etraflarında bulunan insanlara da elektronik sigarayı tavsiye etmeye başlamışlardır. Bu sayede elektronik nargile ülkemizdeki insanlar tarafından da bilinen ve kullanılan bir ürün haline gelmiştir.  

Elektronik sigaranın ülkemizde satılmaya başlaması ile birçok insan ürüne daha kolay bir şekilde ulaşma fırsatını yakalamıştır. Elektronik sigara teknolojik bir ürün oluğu için paket sigara gibi bitme durumu bulunmamaktadır. Elektronik nargile yapılacak tek seferlik harcama ürüne sahip olmak için yeterlidir. Paket sigarada ise düzenli olarak harcama yapmak gerekmektedir. Ürünü kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Elektronik sigara kullanılırken düzenli olarak likit kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde ürün eski işlevini kaybedecek hatta bozulacaktır. Bu gibi durumlar ile karşılaşılmaması için üreticiler tüketicilere elektronik sigarayı kullanırken likit kullanılması gerektiğini belirtmektedirler. Piyasada bulunan bütün atomizerler aynı işi görmektedir. Bütün atomizerler likiti ısıtıp buharlaştırmaktadır.

Piyasada bulunan atomizerler arasında ki tek fark çalışma şekilleridir. Piyasada clearomizer, cartomizer, RTA(rebuildible tank atomizer), RDA(Rebuildible dripping atomizer) çeşitleri bulunmaktadır. Piyasada nasıl birçok elektronik sigara markası var ise öyle de elektronik nargile atomizeri bulunmaktadır. Böylece bireyler istedikleri atomizere sahip olabilme imkanına sahiptirler. Eğer elektronik nargile aralıklar ile temizlenmez ise atomizerde likit kalıntıları oluşacak ve tıkanmalar meydana gelecektir. Bu nedenle aralıklar ile temizlik yapılması gerekmektedir. 

Ek Resimler

Bu içerik 08.03.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 335 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler