Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara Bir Kandırmaca Mı?

Elektronik sigara kullanımı konusu birçok kişinin merak ettiği seçeneklerden biridir. Farklı marka ve modelleri olan elektronik sigara çeşitleri , tütün sigarası kadar zararlı olmasa da, içeriğindeki nikotin nedeniyle az da olsa zararlıdır.  Farklı ülkelerde yoğun bir şekilde kullanılan elektronik sigaraların sigaradan daha az zararlı olduğu söylenmektedir. Ancak hem kısa ömürlü olan hem de sigara tüketimi kadar zararlı olabilen bu ürün de bağımlılık yaratan bir üründür.

Elektronik sigara tüketiminde kullanılan likitlerin sahteleri sağlık açısından tehlikelidir ve nikotin içerdikleri için bağımlılık yaratmaları da söz konusu olmaktadır. Bu yüzden sigara simülasyonu olarak kullanılması, sadece kapalı alanlarda da sigara içebilmenize olanak tanıyacağı için işinize yaramayabilir.

Elektronik Sigara Çeşitleri

Elektronik sigaraların birçok farklı fiyatı vardır. Bunlar özelliklerine göre değişir ve her sigara için farklı içim ve kullanım özellikleri göze çarpar.
Elektronik bir ürün olan elektronik sigaraları satın aldığınızda sahte ürünler söz konusu olursa bu ürünlerin patlama riski de olabilir. Yaralanmalara neden olan sahte ürünler ya da orijinal ürünler, sigara içmek için değil, sigarayı bırakmak için kullanılmalıdır. Değişik marka ve modelleri bulunan elektronik sigaralar, içim özelliklerine göre ve görünümlerine göre değişmektedir.

ABD’de Elektronik Sigara Kullanımı

Amerika’da elektronik sigara kullanımı ciddi boyutlara ulaşmaktadır. Özellikle liseye giden gençler bu ürünleri çok sık kullanmaktadır. Bu durum da ciddi bir sorun yaratmaktadır. Elektronik sigaralardaki likitler, farklı nikotin oranları ya da nikotinsiz olan çeşitleriyle tercih edilmektedir. Sigara gibi duman hissiyatını vermek için, likit buhar oluşturur ve aromalı olan bu ürünlerden sigara dumanı gibi buharlar çıkar. Sahtesinin oldukça zararlı olabileceği e-likit çeşitleri aromalı seçenekler ve değişik nikotin oranlarıyla kullanılmaktadır.

Elektronik Sigara Tüketimi

Elektronik sigaraların kullanılması sadece sigarayı bırakırken kriz anlarında tercih edilmelidir. Yani çok fazla sigara içmek istediğinizde sigara yerine bu ürünü tercih edebilirsiniz. Sigarayı içmek yerine elektronik sigarayı tercih ederek, daha kolay bir kriz dönemi aşabilirsiniz.  1-1,5 yıl ömrü olan elektronik sigaralar için birkaç aylık kullanımınız kafi gelecektir. 

Ek Resimler

Bu içerik 15.06.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 254 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler