Yükleniyor..
Menü

Tütün Alternatifi Elektronik Sigaralar Güvenli Mi?

Tütün alternatifi olan elektronik sigaraların tüm dünyada güvenli olarak lanse edilmesi, birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Hamile kadınların sigara yerine bu ürünleri kullanmasının içindeki nikotin oranı nedeniyle bebeğe zarar verip vermediği konusunda araştırmalar yapılıyor.

Tütün sigarası kullanımının azaltılması için alınan önlemler kapsamında kullanımın azalması hedeflenirken, şimdide de elektronik sigaralar piyasada görünür kılınmaya başlandı. Elektronik sigara kullanımı Amerika’da gençler arasında çok yaygın ve bu durum birçok açıdan tehlike sinyallerinin çalmasına neden oluyor.

Elektronik sigaraların kullanıldığı birçok alanda insanların tercih ettiği bu ürünler yasak değildir ve sağlığa zararları yokmuş gibi lanse edilirler.

Elektronik Sigara Neden Kullanılır?

Aslında elektronik sigara kullanan kişiler, sigaranın zararlı etkilerinden kurtulmaktan çok sigarayı bırakmak için uğraşan kişilerdir.

Sigaranın bırakılma sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli detay, kriz anlarında iradenize yenilmeyen sigara içmek yerine bunu tüketmektir. İnsanlar emme refleksleriyle doğduğu için sigarada dudak tiryakiliği adı verilen durum yaşandığında elektronik sigara bu süreci aşmanız için size yardımcı olacaktır.

Elektronik sigara e-likit adı verilen bir likitten buhar çıkaran atomizer sistemiyle çalışır. Bu sistem sayesinde oluşan buhar duman hissiyatı yaratır. Buharda nikotin ve aromalar bulunmaktadır.

Elektronik Sigara Kimler İçin Uygundur?

Elektronik sigara kullanımı da sigara kullanımı gibi ağırlıklı bir şey değildir. Nikotin miktarı az bile olsa, likidin aromasında da sağlık için zararlı kimyasallar bulunduğundan tütün sigarası kadar olmasa da zararlıdır.

Sigarayı bırakmak isteyenlerin simülasyon olarak kullanacağı bu ürün sadece sigarayı bırakmak için tercih edilmelidir.

Elektronik Sigara Likidi Alınırken Nelere Dikkat Edilir?

Elektronik sigara likiti satın alırken, sahte olmayan ürünler de kullanmanız gerekecektir. Elektronik sigara likitlerinde öncelikle tercih edeceğiniz markalar bilindik markalar olmalıdır.

Elektronik sigara ürünlerinde tercih edeceğiniz Joyatech gibi bilindik markalar karşınıza çıkacaktır. Daha ucuz ve bilmediğiniz markaları tercih ederek, sağlığınızı daha fazla riskle atmamanız gerekmektedir.

Elektronik Sigara Fiyatları

Elektronik sigara fiyatları 500 liraya kadar yükselmektedir. Her bütçe için farklı seçenekler bulunmaktadır ve fiyatlar özellikler arttıkça artmaktadır.

 

Ek Resimler

Bu içerik 01.06.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 101 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler