Yükleniyor..
Menü

Tütün Dumanından Kurtulmanın Yolu: Elektronik Sigara

Sigara tiryakilerine özel olarak hazırlanan elektronik sigara pil ile çalışır. Bu cihaz duman yerine buhar çıkaran elektronik bir esigara olarak adlandırılabilir. Tütüne bağımlılık duyan kişileri bağımlıktan kurtarmak ve normal sigaradan alınan zararları en az indirmek üzere tasarlanmıştır. Sigaranın bu kadar bağımlılık yaptığı bir yerde sigarayı bırakmak isteyen kişilerde sigarayı bırakma yollarında alternatif bir çözüm olarak elektronik sigara öncelik gösteriyor. Çalışma yapısı ise; cihazın içerisinde bulunan pilin içine likit eklenir. Elektronik sigara likit bakımından dolu hale gelince cihaz likiti ısıtıp buharlaşmaya neden olur. Buharlaşma ise cihazın içinde bulunan kartuş sayesinde olur. Dünya genelinde yapılan araştırmalarda sigara içmenin yanında %95 daha yararlı olan elektronik sigara ayrıca alınan nikotin bakımından ise çay ve kahveden alınan nikotin miktarı ile hemen hemen aynıdır.

Elektronik Sigaranın Çalışma Prensibi

Elektronik sigara cihazları 3 bölümden oluşur. Bu bölümler pil, kartuş ve atomizer kısmıdır. Elektronik sigaraları doldurulan likit sıvısı atomizer sayesinde buhara dönüşür. Çıkan buhar tercih edilen dolum sıvısın kokusu(elma, nane) şeklinde çıkar. Bu cihazda normal sigaralardan çıkan kadar ağır ve devamlı duman çıkmaz. Normal sigaranın vermiş olduğu zararlardan tamamen kurtaran elektronik sigaralar ateş ve köz gibi bir sistem kullanmadığı için yangın tehlikelerine neden olmaz. Bunu kullanan kişiler sigarayı bırakmayı amaçlıyorsa yapması gereken şey kademeli olarak nikotinsiz likitler geçmek olacaktır. Kullanım bakımından da oldukça kolay olan elektronik sigaralar kişiye her ortamda rahat kullanış imkanı sunar. Ayrıca zamanla nikotinsiz likite geçen kişiler normal sigaradan soğumaya başlarlar. Bunun yanında sigarada yaşanan kötü koku sona erdiği için kişinin etrafa bir zararı olmayacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik sigara kullanımında özellikle dikkat edilmesi gereken nokta likitlerdir. Orijinal olmayan likitler üzerinde bulunan iso 9001 sertifikasından ayırt edilebilir. Elektronik sigara zarar vermez sadece likitin sahte olmaması gerekir.

Ek Resimler

Bu içerik 06.06.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 87 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler